• Karadeniz Matcha Doğa Kutusu
KARADENİZ MATCHA ® ÇAYI YÜKSEK KALİTE 50 GRAM ÜRÜN ÖZELLİKLERİ +Net ağırlığı 50 Gram +İmalatta kullanılan çay yaprakları 35-40 gün gölgede bekletilmiştir. +Ortalama 250 Adet Mikronize hale getirilmiş çay yaprağından imal edildi. +Koyu Yeşil Renk Kalitesi +Yoğun Kıvam +Yoğun tat +Yumuşak İçim +Tamamen Pürüzsüz Doku +Yüksek köpürme oranı +Antioksidan Deposu +Detoks Ürünlerinizde, smoothielerinizde ve tariflerinizde kullanabilirsiniz +Ortalama 60 fincan Matcha Keyfi. KARADENİZ MATCHA®’NIN HİKAYESİ VE ÜRÜN NASIL KULLANILIR Türkçe karşılığı "yeşil çay tozu” olan Matcha, sadece yeşil çayın öğütülmesinden ibaret değildir. Ana vatanı Japonya olan bu sağlık kaynağı çayı En Yeşil Çay Sanayi olarak Rizemizin bereketli topraklarında filizlenen yaş çay yapraklarından üretmekteyiz. Ürünümüz Karadeniz Matcha® rengini,kokusunu ve tadını Rizemizin eşsiz tabiatından alıyor.
 
NASIL ÜRETİYORUZ? KARADENİZ MATCHA ® NEDEN ÖZEL? Karadeniz Matcha çayını güzel ve özel kılan en önemli unsurlardan bir tanesi de klorofil ve antioksidan deposu olmasıdır. Matcha üretmek üzere Uzak Doğu’da yetiştirilen çay bahçeleri, çay hasadından yaklaşık bir ay önce özel bir örtüyle örtülerek klorofil depolaması sağlanır. Biz de Karadeniz Matcha üretmek için tercih ettiğimiz Rize’deki çay bahçelerinin üzerini çay hasadından bir süre önce özel bir örtüyle örterek klorofil depolamasını sağlıyoruz. Neticede elde ettiğimiz Karadeniz Matcha tamamen antioksidan deposuna dönüşüyor. Karadeniz Matcha Çayı yöresel yöntemlerle değil modern cihazlar kullanılarak steril bir ortamda, hijyen kurallarına dikkat edilerek üretilmekte ve özenle paketlenmektedir. Bununla birlikte Karadeniz Matcha çayını elde etmek için yaş çay yaprağı uzun aşamalardan geçiriyoruz. Ortalama7-8 Kg yaş çaydan 1 Kg Matcha üretilebilmektedir. Kısaca şunu söyleyebiliriz 50 gramlık çayımızın içinde yaklaşık 250 adet çay yaprağı bulunuyor. Nihayetinde elde ettiğimiz bu harika ürünün rengi, kokusu ve tadı bu zahmetli serüvene değiyor. DÜNYA STANDARTLARINDA ÜRETİM YAPIYORUZ Yöremizin insanının elle topladığı çay yapraklarını zorlu aşamalardan geçirerek özenle işlemekteyiz. Ve böylece Karadeniz Matcha Dünya standartlarında renk tat ve kokuya sahip oluyor. Tatlandırıcı yok, boyar madde yok, herhangi bir kimyasal yok. %100 Yeşil çay %100 Yerli %100 Karadeniz.
 
KARADENİZ MATCHA® ÇAYI NASIL İÇİLİR? Basit olarak 80 derecelik bir bardak(200 ml) suya yarım çay kaşığı (İstenen yoğunluğa göre bir çay kaşığı) Karadeniz Matcha atıp iyice karıştırmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz çayınıza şeker de ilave edebilirsiniz. Peki enfes bir matcha içimi nasıl olmalı? Öncelikle yeteri büyüklükte seramik bir kaba ihtiyacımız var, böyle bir kap bulma imkanınız yoksa geniş bir kase de kullanabilirsiniz. Bir çay kaşığı Karadeniz Matcha çayını minik el süzgeci yardımıyla bu kaba serpin. Bunun için özel bambu scooplar var. Ama sıradan bir tahta kaşık da kullanabilirsiniz. Süzgeç kullanılmasının sebebi çok ince öğütülmüş çayın topaklanmasını engellemek. Ardından bu kaba çok az bir miktar 70-80 derecelik su ekleyin. Varsa Bambu çırpıcınızla bu karışımı iyice homojen hale getirin. Daha sonra bu karışımın üzerine yine aynı sıcaklıkta su ilave edin. Yine Bambu Whisk ile bu karışımı M harfi çizecek şekilde bolca karıştırın. Bir süre sonra köpürecektir.Eğer Bambu Whiske sahip değilseniz ve çayınıza metal değmesinin sizin için bir sakıncası yoksa bambu whisk yerine mini elektronik köpürtücüler de kullanabilirsiniz. Unutmayın ki enfes bir matchanın tadı bol köpüklü olarak çıkar.
 

KARADENİZ MATCHA ® ÇAYI BAŞKA NERELERDE KULLANILIR? Hiçbir katkı maddesi veya kimyasal katmadan %100 yeşil çaydan ürettiğimiz Karadeniz Matcha çayını çay olarak tüketebileceğiniz gibi, matcha latte yaparak günlük tükettiğiniz bal, süt, yoğurt gibi gıdalara katarak da tüketebilirsiniz. Detoks ürünlerinizde, smoothilerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bununla birlikte yaptığınız enfes pastalarda,kurabiyelerde veya dondurmalarda Karadeniz Matcha Çayını sağlıklı bir alternatif olarak tercih edebilirsiniz. Ayrıca Karadeniz Matcha Çaynı günlük olarak kullandığınız doğal yüz maskelerinize katabilir hatta Uzak Doğu kültüründe yaygın bir kullanımı olan yeşil çay banyolarında tercih edebilirsiniz. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Karadeniz Matcha Doğa Kutusu

  • 119,60TL
  • 104,00TL


Benzer Ürünler

Çaykur Organik Hemşin 400 gr

Çaykur Organik Hemşin 400 gr

Çaykur Organik Hemşin 400 gr..

31,90TL

RÜYA ORGANİK REZENELİ BİTKİ ÇAYI

RÜYA ORGANİK REZENELİ BİTKİ ÇAYI

İçindekilerAnason, Rezene, Papatya ve Çörekotu..

13,50TL

Lipton Organik Papatya Çayı 20'li 32 G

Lipton Organik Papatya Çayı 20'li 32 G

Lipton Organik Papatya Çayı 20'li 32 G Papatyanın rahatlatıcı etkisi Lipto..

14,90TL

Lipton Organik Nane-Limon Bitki Çayı 20'li 40 G

Lipton Organik Nane-Limon Bitki Çayı 20'li 40 G

Lipton Organik Nane-Limon Bitki Çayı 20'li 40 G Nane limonun tanıdık tadı Lipto..

14,90TL

Simon Levelt Organik Kahve Peru 250 G

Simon Levelt Organik Kahve Peru 250 G

Simon Levelt Organik Kahve Peru 250 G Simon Levelt Organik Kahve Peru, Peru'dak..

75,90TL

Orgalife Organik Demlik Poşet Çay 48'Li 144 G

Orgalife Organik Demlik Poşet Çay 48'Li 144 G

Orgalife Organik Demlik Poşet Çay 48'Li 144 G Orgalife Organik Demlik Poşet Çay..

19,90TL

Karali Organik Siyah Çay 500 G

Karali Organik Siyah Çay 500 G

Karali Organik Siyah Çay 500 G Karali çayları son teknolojiye sahip tesislerde ..

27,90TL

Çaykur Organik Hemşin Bardak Poşet Çay 25X2 gr

Çaykur Organik Hemşin Bardak Poşet Çay 25X2 gr

Organik Hemşin Çayı, Hemşin organik havzasında üretilen, üretimden tüketime kadar her aşaması sertif..

8,90TL

Çaykur Zümrüt Yeşil Çay Organik 125 gr

Çaykur Zümrüt Yeşil Çay Organik 125 gr

Çaykur'un Hemşin'deki organik çay havzasından toplanan iri taneli çayların harmanlanması ile üretili..

11,90TL

Karadeniz Matcha Çayı Yüksek Kalite 50 Gr

Karadeniz Matcha Çayı Yüksek Kalite 50 Gr

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ +Net ağırlığı 50 Gram +İmalatta kullanılan çay yaprakları 20-25 gün gölgede ..

58,00TL 69,00TL

Orgalife Organik Earl Grey Demlik Poşet 48'li 144 G

Orgalife Organik Earl Grey Demlik Poşet 48'li 144 G

Orgalife Organik Earl Grey Demlik Poşet 48'li 144 G İçindekilerorganik siyah ça..

20,90TL

Orgalife Organik Bardak Poşet Çay 20'Li 40 G

Orgalife Organik Bardak Poşet Çay 20'Li 40 G

Orgalife Organik Bardak Poşet Çay 20'Li 40 G Orgalife Organik Bardak Poşet Çay,..

11,90TL

Etiketler: Karadeniz, Matcha, Doğa, Kutusu